Halk Sağlığı Anabilim Dalı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi


  1. Tavsiye Edilen Kitaplar
  2.  Faydalı Linkler
             • People’s Uni

Tıpta uzmanlık süresi: http://www.tuk.saglik.gov.tr/rotasyonlar.pdf

Halk Sağlığı Bölümünde eğitim alan uzmanlık ve proje asistanları çeşitli seminerlere katılmaktadır. İlgi alanlarına göre sunumlar yapmaları istenmektedir. Böylece asistanların, sunum hazırlama ve sunma aşamalarında araştırma, konu ile ilgili bilgi edinme, sunum becerisi gibi kazanımları olmaktadır.

Asistanlar ulusal ve uluslararası proje başvurularının hazırlanmasında katkıda bulunmaktadır. Böylece proje hazırlama konusunda teorik bilgiler edinmekle beraber deneyim sahibi de olurlar. Ayrıca makale yazımına katkıda bulunmaları ile akademik gelişimleri artmaktadır. Bu bağlamda konferanslar için poster ve sunum hazırlamaları da bölümümüz asistanlarından istenmektedir. Eğitim programlarına katılmalarıyla da eğitimleri ve gelişimleri ile ilgili süreçler devam etmektedir. 

Aynı zamanda diğer üniversitelerdeki Halk Sağlığı Bölümleri ile ortak eğitimler, programlar düzenleyerek Ülkemizin Halk Sağlığı alanında gelişim göstermesi için meslektaşlarımızla temasta ve iş birliği halinde olmayı tercih etmekteyiz.